TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

33.5 Nowy Jork – Russian Doll

10 LUTY 2019

Dzisiejszym pół-odcinkiem powracamy po zimowej przerwie do sprawdzonej ramówki i na pierwszy ogień idzie nowojorska audycja, w której Darek zaprezentuje Wam dość bogaty materiał!

Jeszcze nie do końca opadł kurz po podsumowaniu przez nas poprzedniego roku filmowo-serialowego, a nasunęła nam się niepodważalna sentencja (wypowiedziana przez nie mamy pojęcia kogo), iż zarówno mały jak i duży ekran nie znoszą próżni.

W polskich kinach, jak zwykle o tej (mocno spóźnionej) porze, zaczynają pojawiać się propozycje, które już niebawem staną w szranki oscarowe. Tak więc, oprócz zapowiedzi drugiej części długo wyczekiwanego przez fanów serii filmu o mieszkańcach Legowskiego Klocburga oraz wyjątkowo nie-Oscarowej, trzeciej części rodzimej Planety Singli, domykającej to całe „przezabawne” uniwersum, mamy dla Was dziś także dwie mini-recenzje!

Pierwsza z nich dotyczy pięciokrotnie nominowanego do tegorocznych Oscarów filmu drogi pt. Green Book w rolach głównych z Viggo Mortensenem i posiadaczem powyższej statuetki za rolę w filmie Moonlight Mahershallą Alim.

Druga „miniówka” natomiast, to zdecydowanie najmniej autorskie, ale (porównując je do poprzednich dzieł Yorgosa Lanthimosa) wybitnie przystępne kino tego greckiego reżysera, które ilością nominacji oscarowych (10) ustępuje jedynie samej Romie Cuaróna.

W swoim najnowszym dziele autor takich obrazów jak Lobster czy Zabicie świętego jelenia tym razem zabiera nas na dwór brytyjski, w którym to dwie dalekie kuzynki (Rachel Weisz, Emma Stone) rywalizują ze sobą, ze zmiennym szczęściem, o rolę tytułowej Faworyty w oczach królowej Anny (Olivia Colman).

Głównym daniem natomiast (a być może nawet i deserem) pół-odcinka jest, wg. subiektywizmu Darkowego, najbardziej udany oryginalny serial w historii stacji Netflix, ośmioodcinkowy Russian Doll, który póki co może pochwalić się stuprocentowym wskaźnikiem pozytywnych recenzji krytyków filmowych!

Zapraszamy na około siedemdziesięciominutowy monolog naszego nadwornego Nowojorczyka! 😉


Zapraszamy do słuchania, polecania oraz zostawienia nam komentarza na apkach, iTunesach i innych facebookach!!


33.5 Nowy Jork – Russian Doll:

filmweb  imdb

Pobierz odcinek


Możecie słuchać nas na YouTube, SoundcloudiTunes, GoogleMusic oraz Spotify. Aplikacje podcastowe, na których jesteśmy dostępni to m.in. Lecton, PocketCastsPodcast Addict,
Player FMStitcher, Podcast GoCastBox itp…


ROZPISKA CZASOWA:

01:18 Housekeeping

PREMIERY 8 LUTY

08:23  LEGO® PRZYGODA 2 – animowany

12:30  Planeta singli 3 – komedia

MINIRECENZJE PREMIEROWE

17:13 Green Book – komediodramat

31:34 Faworyta – biograficzny

POLECANY SERIAL

42:33 Russian Doll – komedia


TRAILERY | LINKI

LEGO® PRZYGODA 2

filmweb    imdb


Planeta Singli 3

filmweb    imdb


Green Book

filmweb    imdb


Faworyta

filmweb    imdb

Wywiad z Yorgosem Lanthimosem (WTF with Marc Maron)


Dziękujemy za uwagę!
Załoga TMF-u!


Intro: Ryan Anderson – Stairwell (zmodyfikowane na potrzeby własne) Podkład: Blue Dot Sessions – Low Light Switch (zmodyfikowany na potrzeby własne) Licencja


One reply to “33.5 Nowy Jork – Russian Doll

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star