TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

Przemytnik – Clint Eastwood (BONUS #7)

15 MARZEC 2019

Dziś wyjątkowo nadrabiamy nasz lekki poślizg z premierami, tak by kolejne odcinki zawierały je z wyprzedzeniem. Natomiast główne „mięsko” odcinka bonusowego, to drugi film w reżyserii słynnego reżysera, który ukazał się w kinach w zeszłym roku!

Clint Eastwood, pomimo swoich osiemdziesięciu ośmiu lat, zdaje się nie zwalniać tempa, bo poprzedni rok był ósmym w jego karierze, kiedy to wyreżyserował dwa filmy, które miały swoją premierę w tym samym roku kalendarzowym, choć nie był to dla niego niestety do końca udany czas.

Jak być może pamiętacie, jego pierwszy ubiegłoroczny film 15:17 do Paryża (w którym to Eastwood postanowił wymienić dwójkę głównych bohaterów na postaci autentyczne, na podstawie heroicznego wyczynu których – udaremnieniu słynnego ataku terrorystycznego we Francji – opierała się akcja produkcji) spotkał się z dramatycznie słabym przyjęciem zarówno widowni jak i krytyki filmowej na całym świecie.

Na szczęście drugie podejście reżyserskie ikony światowego kina jest już o wiele bardziej udane i aż się nie chce wierzyć, że w tak podeszłym wieku Eastwood miał wystarczająco dużo energii, by nie dość, że sprawować osobistą pieczę nad obiema produkcjami, to jeszcze by wcielić się w główną postać dzisiejszej!

Jeśli chodzi o aktorskie podrygi Clinta, to (oprócz ostatnich kilku epizodów) jest to jego powrót do aktorstwa pierwszoplanowego i kto wie, czy nie jedna z ostatnich kart, jakie mu przyjdzie zapisać w swojej niesamowicie bogatej karierze aktorskiej. Dzisiejszy film z pewnością nie przedzie do annałów światowego kina, aczkolwiek jego rola – ze względu na powyższe – być może tak.

Więcej o wrażeniach z filmu, jego plusach i minusach w samym odcinku, w którym oprócz tego Darek dla Was streszczenie kilku interesujących premier kinowych oraz dwie pełniejsze zapowiedzi!

Miłego słuchania!


Zapraszamy do słuchania, polecania oraz zostawienia nam komentarza na apkach, iTunesach i innych facebookach!!


Przemynik – Clint Eastwood (BONUS #7)

filmweb imdb

Pobierz odcinek


Możecie słuchać nas na YouTube, SoundcloudiTunes, GoogleMusic oraz Spotify. Aplikacje podcastowe, na których jesteśmy dostępni to m.in. Lecton, PocketCastsPodcast Addict,
Player FMStitcher, Podcast GoCastBox itp…


ROZPISKA CZASOWA

PREMIERY 15 MARCA – skrótowo

02:31 High Life, Monument, Kurier

PREMIERY 15 MARCA – pełne omówienie

07:03 Przepraszam, że przeszkadzam

12:41 Wszyscy wiedząP

RECENZJA

18:37 Przemytnik


TRAILERY | LINKI

High Life

filmweb imdb

Monument


filmweb    imdb


Kurier

filmweb    imdb


Przepraszam, że przeszkadzam

filmweb    imdb


Wszyscy wiedzą

filmweb    imdb


Dziękujemy za uwagę!
Załoga TMF-u!


Intro: Ryan Anderson – Stairwell (zmodyfikowane na potrzeby własne)
Podkład: Blue Dot Sessions – Low Light Switch (zmodyfikowany na potrzeby własne) 
Licencja.

4 replies to “Przemytnik – Clint Eastwood (BONUS #7)

 1. Od dawien dawna śledzę poczynania Pana Eastwooda. Jestem pełen szacunku dla jego twórczości mimo iż czasem zawiewa tak proamerykańskim patosem że aż mdli to jednak zawsze będę jego wielkim fanem. Troszkę mnie martwi lekka „kastracja” wspomniana w recenzji. Mam jedynie nadzieję że suchy, cięty i bezlitośnie celny humor Clinta choć momentami daje o sobie znać w ‚Przemytniku’. No cóż, pozostaje dopisać do listy i połykać kolejne pozycje z krucjaty 😉
  Pozdrawiam
  Przem

  Polubienie

  1. Nie będę do końca zdradzał, zanim nie obejrzysz, niuansów dotyczących humoru. Powiemy tylko tyle, iż film jest mocno spójny stylistycznie, do czego dostosowuje się wspomniane wyżej poczucie. 😉 To już nie ten sam Eastwood, co kiedyś. Ale też i sam Clint mocno się zmienił, przede wszystkim złagodniał i można by powiedzieć, że jego filmy podążają podobną trajektorią do tej, którą podąża wiek człowieka i wszystko, co z tym związane. 😉 Pozdr!

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star