TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

To my – Jordan Peele (BONUS #8)

27 MARZEC 2019

Dzisiejszy film to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w tym roku, więc nie mogło zabraknąć także i naszych „trzech groszy”!!!

Po jego słynnym debiucie, który przyniósł mu nie tylko ogólnoświatowy rozgłos, ale także Oscara za scenariusz oryginalny, chyba nie ma na świecie miłośnika filmów, który nie kojarzyłby Jordana Peele‚a.

Aktor i komik dał się szerzej poznać Stanom Zjednoczonym w duecie Comedy Central Key & Peele, który otworzył mu drogę do sławy. Jego talent aktorski, inteligencja i niezwykły zmysł obserwacyjny bardzo szybko wyniosły go na pierwsze strony gazet, choć bynajmniej nie z powodu jego zacięcia do żartów. 

Okazało się bowiem, iż Peele ma niezwykłą smykałkę do klimatów horrorowo-thrillerowych, czego potwierdzeniem był mocno udany thriller społeczny (jak to się w niektórych amerykańskich kręgach przyjęło) Get Out, którego sukces sprawił, iż jego nazwisko stało się jednym z najgorętszych w Hollywood, a dzisiejszy film pod dawna wymieniany był w gronie najbardziej oczekiwanych filmów w tym roku!

Oprócz ostatnich zakusów reżyserskich Jordana, warto także odnotować, iż nie zaprzestał on bynajmniej „aktorzyć”, choć ostatnio ograniczył się głównie do dubbingu. Oprócz podkładania głosu do rozmaitych animacji (w tym warto wyróżnić jego genialną, choć niewielką kreację jako duch nieżyjącego muzyka amerykańskiego Duke’a Ellingtona w serialu Netflixa pt. Big Mouth), niedługo będzie można go także usłyszeć w kręconej właśnie najnowszej odsłonie kultowego serialu Strefa Zmroku, którego będzie narratorem.

Zapraszamy zatem na około półgodzinny monolog Darka, który miał okazję obejrzeć film w ubiegły weekend w rodzinnym mieście reżysera, czyli Nowym Jorku. Po kilku dniach przemyśleń i nieprzespanych nocach, nasza „amerykańska połówka” postanowiła w końcu spisać swoje myśli i zawrzeć je w spójnej i raczej bezkompromisowej formie.

Miłego słuchania!


Zapraszamy do słuchania, polecania oraz zostawienia nam komentarza na apkach, iTunesach i innych facebookach!!


To my – Jordan Peele (BONUS #8)

filmweb imdb

Pobierz odcinek


Możecie słuchać nas na YouTube, SoundcloudiTunes, GoogleMusic oraz Spotify. Aplikacje podcastowe, na których jesteśmy dostępni to m.in. Lecton, PocketCastsPodcast Addict,
Player FMStitcher, Podcast GoCastBox itp…


Dziękujemy za uwagę!
Załoga TMF-u!


Intro: Ryan Anderson – Stairwell (zmodyfikowane na potrzeby własne)
Podkład: Blue Dot Sessions – Low Light Switch (zmodyfikowany na potrzeby własne) 
Licencja.

One reply to “To my – Jordan Peele (BONUS #8)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star