TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

After Life – Ricky Gervais (BONUS #10)

14 KWIECIEŃ 2019

Zawziętość Darka jeśli chodzi o takie propozycje, jak Greenbook czy Bohemian Rhapsody nie bierze się stąd, iż współtwórca TMF-u nie cierpi rzeczy prostych i przyjemnych. To, czego nie cierpi, to produkcje proste i przyjemne, które podają się za poważne i głębokie, nimi przy tym nie będąc. W przypadku dzisiejszego serialu, prowadzący dzisiejszy odcinek zarzeka się, iż jest zupełnie odwrotnie!

After life to pozycja tylko pozornie łatwa i przyjemna, bowiem pod przykrywką nienachalnego humoru i całkiem nachalnej miejscami bezczelności, serial ten dzięki swojemu krótkiemu formatowi i zwartej treści opowiada o rzeczach bolesnych, które wcale nie muszą być eksponowane tak, by trzeba było po nich odreagowywać w nie do końca zdrowy dla człowieka sposób.

Wręcz przeciwnie! Producentom wykonawczym serii (która została niedawno przedłużona o kolejny sezon) udało się tu, pod płaszczem komizmu graniczącego ze slapstickiem, przemycić wiele prawd nie tylko na temat jednostki radzącej sobie z tragiczną sytuacją, czy otaczającego ją i starającego się jej pomóc społeczeństwa. Dzięki mocno zróżnicowanemu wachlarzowi postaci i ich postaw, przede wszystkim otrzymujemy tutaj bogaty i często sprzeczny ze sobą obraz tego, jak bardzo skomplikowaną potrafi być rzeczywistość, w której choć ludzie żyją razem, to często także na swój sposób osobno.

Ten serial, to po prostu świetna okazja do introspekcji, a przy tym do oderwania się od otaczających nas zewsząd „bzdur” dnia powszedniego, a tym co czyni go jeszcze bardziej przystępnym jest fakt, iż wszystkie sześć odcinków można połknąć niemal natychmiast, bez konieczności rezerwacji kilku wieczorów, co w dzisiejszych czasach – nie oszukujmy się – bywa to po prostu czystym luksusem!

Oprócz dzisiejszej perełki Netflixa, Darek wspomina także o serialach, które miał ostatnio na celowniku, a także zapowiada premierę filmu Hellboy, który (tylko ze względu na bycie najpopularniejszą premierą minionego już weekendu) wart jest wspomnienia w ten ubogi w dobre filmy w kinie czas.

Miłego słuchania!


Zapraszamy do słuchania, polecania oraz zostawienia nam komentarza na apkach, iTunesach i innych facebookach!!


After Life – Ricky Gervais (BONUS #10)

filmweb imdb

Pobierz odcinek


Możecie słuchać nas na YouTube, SoundcloudiTunes, GoogleMusic oraz Spotify. Aplikacje podcastowe, na których jesteśmy dostępni to m.in. Lecton, PocketCastsPodcast Addict,
Player FMStitcher, Podcast GoCastBox itp…

ROZPISKA CZASOWA

HOUSEKEEPING

02:20 Produkcje na celowniku Darka

PREMIERY 12 KWIETNIA

14:38 Hellboy

DANIE GŁÓWNE

23:05 AFTER LIFE


TRAILERY | LINKI

NA CELOWNIKU DARKA

The Tick – sezon 2

filmweb imdb


Barrysezon 2

filmweb imdb


Hotel Mumbai – film

filmweb imdb


PREMIERY

Jean-Luc Godard. Imaginacje

filmweb imdb


Hellboy

filmweb imdb


Dziękujemy za uwagę!
Załoga TMF-u!


Intro: Ryan Anderson – Stairwell (zmodyfikowane na potrzeby własne)
Podkład: Blue Dot Sessions – Low Light Switch (zmodyfikowany na potrzeby własne) 
Licencja.

One reply to “After Life – Ricky Gervais (BONUS #10)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star