TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

40.5 Euromix – The Boys I Szkoła podstawowa

19 SIERPNIA 2019

W ostatnim odcinku, przed późniejszą niż zwykle przerwą wakacyjną TMF-u, prym wiedzie recenzja najnowszego filmu Patryka Vegi pt. Polityka, który… nie miał co prawda jeszcze swojej kinowej premiery, ale TMF-owski imiennik słynnego reżysera próbuje przepowiedzieć poziom najnowszego dzieła naszego „eksportowego” „wieszcza”. 😉

Dzisiejszy odcinek nagrany został w trakcje jednego z ostatnich dni pobytu Patryka w czeskich Karlowych Varach, zatem jak to bywa w jego pół-odcinkach, omawia w nim produkcję w miejscowego ‚ogródka’. Po długich poszukiwaniach a’la ‚co by tu Wam polecić z czeskiej (bądź też czechosłowackiej) kinematografii’, wybór padł na obraz jednego z najwybitniejszych duetów reżysersko-scenopisarskich w historii naszych południowych sąsiadów, czyli rodzinnego tandemu Jana i Zdenka Svěráków. Ten pierwszy to syn drugiego, a ten drugi to scenarzysta i odtwórca głównej roli w słynnym oscarowym filmie pt. Kola, którego reżyserem jest ten pierwszy. Dzisiejsza propozycja ich autorstwa to Szkoła Podstawowa, jeden z dwóch stworzonych wspólnie, który również przyniósł Czechom nominację w kategorii filmu nieanglojęzycznego, choć tym razem nie doczekał się statuetki.

Opowiada on historię powojennej Pragi, a konkretnie jej przedmieści i ludności ich zamieszkującej w okresie powojennym (1945-46). Chwila tymczasowego rozluźnienia, jaka nadarzyła po nie tak dawnej okupacji niemieckiej, a tuż przed poprzedzającą ją sowieckiej, to wdzięczny temat na komedię, która oderwie nas od dnia codziennego i niejednokrotnie uraczy uśmiechem, wzruszeniem czy zadumą.

Druga propozycja na dziś to przebojowy serial serwisu streamingowego Amazon pt. The Boys, który rozprawia się z superbohaterami w sposób iście mistrzowski, będąc przy tym odtrutką i antidotum na miejscami nużącą do bólu walkę pomiędzy uniwersum DC i MU, gdyż ta odgrzewana jest niemalże przy każdym kolejnym filmie wypuszczanym przez oba.

„Chłopcy” to kryminalny serial antybohaterski z ogromną dawką (prze)czarnego humoru, doprawiony szczyptą przemyśleń na temat kondycji dzisiejszego świata. Tak w skrócie można by opisać zdaniem Patryka najlepszy serialu tego roku (do tej pory oczywiście!), na który zapraszamy zarówno fanów jak i anty-fanów wszelakiego rodzaju serii o superbohaterach.

Oprócz wyżej wymienionych polecajek Patryk zarzuci Was również kilkoma newsami ze świata show-biznesu, zapowiadając całkiem ciekawe propozycja, które albo są w planach albo już w trakcie kręcenia, oraz powroty za kamerę słynnych twórców filmowych.

Jeśli chodzi o premiery kinowe datowane na 15 sierpnia br. to na pierwszy rzut widać, że na czoło weekendowego peletonu wysuwa się Pewnego razu… w Hollywood, choć w odcinku tylko kilka słów o tym tytule, jako że Darek jakiś czas temu popełnił był bonus traktujący o dziewiątym już dziele Quentina Tarantino. Poza jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów roku posłuchacie także o polskiej komedii kryminalnej oraz kolejnym filmie z Cate Blanchette w roli głównej!

Miłego słuchania!


Zapraszamy do słuchania, polecania oraz zostawienia nam komentarza na apkach, iTunesach i innych facebookach!!


40.5 Euromix – The Boys I Szkoła podstawowa

filmweb imdb

Pobierz odcinek


Możecie słuchać nas na YouTube, SoundcloudiTunes, GoogleMusic oraz Spotify. Aplikacje podcastowe, na których jesteśmy dostępni to m.in. Lecton, PocketCastsPodcast Addict,
Player FMStitcher, Podcast GoCastBox itp…


ROZPISKA CZASOWA

HOUSEKEEPING

01:40 ‚Czeski błąd’

PREMIERY 15 SIERPNIA

08:02  Na bank się uda

10:52  Gdzie jesteś Bernadette?

16:04  Pewnego razu… w Hollywood

NEWSY

22:36 Twórca Baby Driver mrocznie i psychologicznie…

24:43 Kto napisał Obywatela Kane’a?

26:16 Kosmiczny Dżem 😉

27:25 Powrót królowej Sophie Loren!!

28:45 Wybrany nowy Elvis!!

29:48 Chazelle i Thompson łączą siły

DANIA GŁÓWNE

30:25  Szkoła Podstawowa

40:00 The Boys


TRAILERY | LINKI


PREMIERY

Pewnego razu… w Hollywood

filmweb imdb


Gdzie jesteś, Bernadette?

filmweb imdb


Na bank się uda

filmweb imdb


Dziękujemy za uwagę!
Załoga TMF-u


Intro: Ryan Anderson – Stairwell (zmodyfikowane na potrzeby własne)
Podkład: Blue Dot Sessions – Low Light Switch (zmodyfikowany na potrzeby własne) 
Licencja.

One reply to “40.5 Euromix – The Boys I Szkoła podstawowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star