TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

Joker – Todd Phillips (BONUS #19)

This image has an empty alt attribute; its file name is twitter-follow-100-8.jpg

08 PAŹDZIERNIKA 2019

Do siedmiu razy sztuka… do takich wniosków można dość po projekcji najnowszego filmu Warner Bros., przedstawiającego narodziny największego nemezis Batmana w historii. Joker jest filmem jedynym w swoim rodzaju i – co najważniejsze – mocno ‚wystającym’ w porównaniu do pozostałych propozycji z uniwersum DC.

Todd Phillips, autor takich filmów jak trylogia Kac Vegas, Zanim odejdą wody, czy Ostra jazda, zaskoczył tym filmem chyba wszystkich oprócz samego siebie. 43-letni reżyser poradził sobie z opowiedzeniem historii psychopaty działającego w fikcyjnym mieście Gotham z niebywałą finezją i zręcznością, co zdarza się nieczęsto w tak ciężkim gatunkowo kinie. Dzięki swojej inwencji i przywiązaniu do detali, zamiast tendencyjnego biopicu stworzył tu mętny i mocno ponury klimat, który mieści się na zupełnie odwrotnym biegunie niż jego poprzednie komedyjki.

Mimo wielu fantastycznych elementów, takich jak muzyka, zdjęcia, czy cały production design, cały film na swoich (nadwątlonych i mocno zniekształconych) barkach niesie nie kto inny, jak Joaquin Phoenix, którego geniusz aktorski plasuje go wśród ścisłej czołówki jego pokolenia.

Poprzednie „szalone” i mocno skomplikowane psychologicznie role ukształtowały niesamowitą „muskulaturę” jego talentu aktorskiego, który w tym filmie uwidacznia się z niesamowitą siłą. Phoenix stworzył tu bowiem kreację, która z pewnością zostanie zapamiętana na lata. Nic dziwnego, skoro sam film od czasu triumfu podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji zdaje się powoli stawać pozycją kultową wśród fanów na całym świecie.

Jak możecie się domyślać, w dzisiejszym mocno subiektywnym odcinku Patryk przedstawia Wam swoje ochy i achy, rozpływając się zarówno nad postacią Jokera jak i całym filmem, przybliżając przy tym kulisy powstawania filmu i inne ciekawostki związane z pracą na planie.

Oprócz tego w bonusie znajdziecie także skrótowe zapowiedzi dwóch innych premier będących alternatywą dla tych, którym nie po drodze z klimatem Jokera. Pierwszą z nich jest Był sobie pies 2, a drugą polski kryminał osadzony w okupowanej Warszawie lat 1940-tych pt. Czarny Mercedes.

Miłego słuchania!


Zapraszamy do słuchania, polecania oraz zostawienia nam komentarza na apkach, iTunesach i innych facebookach!!


Joker – Todd Phillips (BONUS #19)

filmweb imdb

Pobierz odcinek


Możecie słuchać nas na YouTube, SoundcloudiTunes, GoogleMusic oraz Spotify. Aplikacje podcastowe, na których jesteśmy dostępni to m.in. Lecton, PocketCastsPodcast Addict,
Player FMStitcher, Podcast GoCastBox itp…


ROZPISKA CZASOWA

HOUSEKEEPING

00:48 Krótko i nie na temat 😉

PREMIERY 04 PAŹDZIERNIKA

06:40 Był sobie pies 2

09:40  Czarny Mercedes

DANIE GŁÓWNE

12:03  Joker

TRAILERY | LINKI


Był sobie pies 2

filmweb imdb


Czarny Mercedes

filmweb imdb


Dziękujemy za uwagę!
Załoga TMF-u


Intro: Ryan Anderson – Stairwell (zmodyfikowane na potrzeby własne)
Podkład: Blue Dot Sessions – Low Light Switch (zmodyfikowany na potrzeby własne) 
Licencja.

2 replies to “Joker – Todd Phillips (BONUS #19)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star