TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

Le Mans’66 – James Mangold (BONUS #21)

This image has an empty alt attribute; its file name is twitter-follow-100-8.jpg

25 LISTOPADA 2019

Albo dzisiejszym odcinkiem Darek robi przykry żart zarówno twórcom filmu, producentom, jak i fanom na całym świecie, którzy zdążyli obwieścić już wszem i wobec, jak genialną jest dzisiejsza produkcja. Albo, jest w tym trochę racji.

Nigdy nie stawialiśmy się na równi z profesjonalnymi recenzentami filmowymi, którzy pobierają honoraria za uzewnętrznianie się na temat produkcji filmowych i telewizyjnych, być może dlatego nie jesteśmy do nikogo ani niczego przywiązani. Nie jest dla nas świętością ani żadna wytwórnia, ani żaden reżyser, ani nawet żaden gatunek. Dlatego czasami przyjdzie nam wypuścić i taki odcinek, będący w zgodzie z indywidualnym sumieniem jednego z nas, za to mocno na kontrze do tego, w jaki sposób dane dzieło odbiera reszta świata.

James Mangold to bezsprzecznie jeden z najbardziej utalentowanych reżyserów na rynku amerykańskim i do tej pory dał się poznać jako mocno sprawny reżyser takich hitów, jak Przerwana lekcja muzyki, Spacer po linie, czy też nie tak dawno Logan: Wolverine. Tym bardziej więc nasza nowojorska połówka zacierała swe ręce na wieść o produkcji, w której Mangold połączył swoje talenta z takimi tuzami aktorskimi, jak Matt Damon, czy Christian Bale.

Niestety jednak, pomimo iż trailery nadal podtrzymywały nadzieję na to, iż zarówno technicznie, jak i fabularnie film będzie klasą samą w sobie, na nadziei się skończyło. Co prawda jest w nim sporo smaczków, fenomenalnej pracy kamery, czy przenikliwego ryku wielozaworowych potworów, to jednak fabularnie nie jest już z nim tak cacy. Zapraszamy na odcinek, w którym Darek – oprócz przybliżenia Wam zarówno kulis powstawania filmu, jak i ciekawostek związanych z przedstawioną w nim historią – dokładnie opisze to, co jego zdaniem kładzie ten film w porównaniu do oczekiwań, czy też peanów ze strony międzynarodowej krytyki. Czyli, że będzie grubo.

Oprócz tego, oczywiście mamy dla Was także garstkę pozostałych premier, które weszły do polskich kin w zeszły piątek 22 listopada, wśród których największe tytuły, to Kraina Lodu II oraz przede wszystkim mocno wychwalany klasyczny film gangsterski Irlandczyk mistrza Scorsese!

Miłego słuchania!


Zapraszamy do słuchania, polecania oraz zostawienia nam komentarza na apkach, iTunesach i innych facebookach!!


Le Mans’66 – James Mangold (BONUS #21)

filmweb imdb

Pobierz odcinek


Możecie słuchać nas na YouTube, SoundcloudiTunes, GoogleMusic oraz Spotify. Aplikacje podcastowe, na których jesteśmy dostępni to m.in. Lecton, PocketCastsPodcast Addict,
Player FMStitcher, Podcast GoCastBox itp…


ROZPISKA CZASOWA

3:25 Housekeeping

PREMIERY: 22 LISTOPADA

06:03 Supernova

07:36 Kult. Film

08:43 Kraina lodu II

11:16 Irlandczyk

DANIE GŁÓWNE

18:09  Le Mans’66


TRAILERY | LINKI

PREMIERY: 22 LISTOPADA

Supernova

filmweb


Kult. Film

filmweb


Kraina lodu II

filmweb imdb


Irlandczyk

filmweb imdb


Dziękujemy za uwagę!
Załoga TMF-u


Intro: Ryan Anderson – Stairwell (zmodyfikowane na potrzeby własne)
Podkład: Blue Dot Sessions – Low Light Switch (zmodyfikowany na potrzeby własne) 
Licencja.

One reply to “Le Mans’66 – James Mangold (BONUS #21)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star