TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

O NAS

Cześć Wszystkim!

Zapraszamy do krótkiej lektury na temat genezy naszego podcastu!

Rozmowy na temat zrobienia jakiegoś użytku z naszej pasji oglądania i analizy filmów, ot choćby właśnie w formie audio, zaczęliśmy się jeszcze pod koniec 2016 roku. I choć nasz premierowy odcinek ukazał się nie tak długo później, bo 13 kwietnia 2017 roku, to obaj znamy się o wiele dłużej!

Poznaliśmy się jeszcze w 2002 roku w Gdańsku na scenie Teatru Wybrzeżak, gdzie występiliśmy wspólnie w kilku produkcjach. W tym też czasie, razem z dwoma innymi znajomymi, współzałożyliśmy Kabaret Ścięgno, z którym zjeździliśmy Polskę wzdłuż i wszerz, występując na wielu festiwalach i imprezach kabaretowych.

Po tym okresie nastąpiła lekka rozłąka, kiedy to postanowiliśmy spróbować w życiu nowych wyzwań. Dziś jeden z nas (Patryk) pracuje zazwyczaj tam, gdzie go wyślą. Ostatnio przez ponad półtora roku była to Islandia, a teraz jego bazą ponownie jest jego rodzinny Gdańsk. Darek natomiast, rodowity zielonogórzanin, po ukończeniu studiów aktorskich na University of Connecticut, kilka lat spędził w Kalifornii i Oregonie, by na dobre osiąść w Nowym Jorku.

Od samego początku ideą naszego podcastu było, jest i będzie (oprócz promowania samej idei podcastingu) odkrywanie perełek filmowych, które albo z jakiegoś powodu nie są w Polsce szerzej znane, albo zostały niedostatecznie docenione przez profesjonalnych krytyków… albo i to, i to.

Po krótkim czasie odcinkowania, do naszej oferty dołączyliśmy także solowe pół-odcinki, prowadzone naprzemian, w których zazwyczaj koncentrujemy się na tym, co na bieżąco oglądamy. Odcinki bonusowe natomiast zawierają recenzje aktualnych premier kinowych, których z wielu powodów nie wypada nam odpuścić.

Najważniejszym motywem przewodnim naszych audycji jest ich bezspojlerowa natura! Dlatego też, Drodzy Słuchacze, zamiast obdzierać Was z przyjemności odkrywania danego dzieła samemu, w naszych odcinkach koncentrujemy się na przekazaniu Wam naszych odczuć, a także ciekawostek i informacji zakulisowych, które przyczyniły się do powstania, czy miały niebagatelny wpływ na dany serial czy film.

Z tego miejsca chcielibyśmy także podziękować wszystkim tym, którzy nas słuchają, regularnie lub wyrywkowo, bo to tylko mobilizuje nas do jeszcze solidniejszej pracy i nieustannego ulepszania zarówno jakości, jak i formuły naszego podcastu!

Tych natomiast, którzy zaglądają tu po raz pierwszy, zapraszamy do subskrybowania nas na wszelkich dostępnych apkach, śledzenia w mediach społecznościowych, a także do zapoznania się z naszymi wcześniejszymi odcinkami. Są one nie tylko skarbnicą wiedzy, ale także świadectwem tego, w jakim miejscu kiedyś byliśmy.

Do usłyszenia na falach eteru!

Patryk i Darek

close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star