TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

O NAS

Cześć Wszystkim!

Zapraszamy do krótkiej lektury na temat genezy naszego podcastu!

Rozmowy na temat zrobienia jakiegoś użytku z naszej pasji oglądania i analizy filmów, ot choćby właśnie w formie audio, zaczęliśmy się jeszcze pod koniec 2016 roku. I choć nasz premierowy odcinek ukazał się nie tak długo później, bo 13 kwietnia 2017 roku, to obaj znamy się o wiele dłużej!

Poznaliśmy się w 2002 roku w Gdańsku na scenie Teatru Wybrzeżak, w którym to wystąpiliśmy wspólnie w kilku produkcjach. W tym też czasie, razem z dwoma innymi znajomymi, współzałożyliśmy Kabaret Ścięgno, z którym zjeździliśmy Polskę wzdłuż i wszerz, występując na wielu festiwalach i imprezach kabaretowych.

Po tym okresie nastąpiła lekka rozłąka, kiedy to postanowiliśmy spróbować w życiu nowych wyzwań. Dziś jeden z nas (Patryk) pracuje obecnie na Islandii, natomiast drugi (Darek) po ukończeniu wydziału aktorstwa w Stanach Zjednoczonych, dziś mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Od samego początku ideą naszego podcastu było, jest i będzie (oprócz promowania samej idei podcastingu) odkrywanie perełek filmowych, które albo z jakiegoś powodu nie są w Polsce szerzej znane, albo zostały niedostatecznie docenione przez profesjonalnych krytyków… albo to i to.

Po krótkim czasie, do naszej oferty dołączyliśmy także solowe pół-odcinki, prowadzone naprzemian, w których zazwyczaj koncentrujemy się w nich na tym, co bieżąco oglądamy.

Najważniejszym motywem przewodnim naszego podcastu jest jego bezspojlerowa natura! Dlatego też, Drodzy Słuchacze, zamiast obdzierać Was z przyjemności odkrywania danego dzieła samemu, w naszych odcinkach koncentrujemy się na przekazaniu Wam naszych odczuć, a także ciekawostek i informacji zakulisowych, które przyczyniły się do powstania, czy miały niebagatelny wpływ na dany serial czy film.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy nas słuchają, regularnie lub wyrywkowo, bo to tylko mobilizuje nas do jeszcze solidniejszej pracy i nieustannego ulepszania zarówno jakości, jak i formuły naszego podcastu!

Tych natomiast, którzy zaglądają tu po raz pierwszy, zapraszamy do subskrybowania nas na apkach i śledzenia na Facebooku, a także do zapoznania się z naszymi wcześniejszymi odcinkami. Są one nie tylko skarbnicą wiedzy, ale także świadectwem tego, w jakim miejscu kiedyś byliśmy.

Do usłyszenia na falach eteru!

Patryk i Darek

close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star