TRANSKONTYNENTALNY MAGAZYN FILMOWY

O Nas

Witamy serdecznie na pokładzie TMF-u!

Tu Wasi dwaj kapitanowie, czyli Patryk i Darek.

Nasz podcast założyliśmy na początku 2017 roku, jego premierowy odcinek ukazał się 13 kwietnia tego samego roku, choć obaj znamy się o wiele, wiele dłużej.

Poznaliśmy się jeszcze w 2002 roku w Gdańsku, gdzie oprócz studiów, obaj należeliśmy do Teatru Wybrzeżak, grając w rozmaitych przedstawieniach teatralno-edukacyjnych. W tym też czasie współzałożyliśmy Kabaret Ścięgno, z którym zjeździliśmy Polskę wzdłuż i wszerz, występując na wielu festiwalach i imprezach kabaretowych.

Po tym okresie nastąpiła lekka rozłąka, kiedy to postanowiliśmy spróbować w życiu nowych wyzwań. I tak do dziś jeden z nas (Patryk) podróżuje po całym świecie pracując jako inżynier, obecnie na Islandii, natomiast drugi (Darek) ukończył aktorstwo w Stanach Zjednoczonych, a dziś mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Pod koniec 2016 zaczęliśmy rozmawiać o pasji Patryka, jaką (oprócz tenisa) jest namiętne oglądanie filmów i seriali. Bardzo szybko okazało się, iż obaj mamy sporo do powiedzenia na ten temat i ani się obejrzeliśmy, a razem współtworzyliśmy podcast, którego macie okazję dziś słuchać.

Od początku naszej działalności, oprócz samego propagowania idei podcastingu, chcieliśmy się skoncentrować na perełkach filmowych, które z jakiegoś powodu nie są w Polsce szerzej znane, lub docenione przez międzynarodową krytykę. Po krótkim czasie, zaczęły się ukazywać także nasze ‚pół-odcinki’, w których opowiadamy o tym, co na bieżąco oglądamy.

Najważniejszym jednak motywem przewodnim naszego podcastu jest jego bez spojlerowa natura. Zamiast zdradzać słuchaczowi zbyt wiele z akcji, tym samym obdzierając go z przyjemności odkrywania danego działa samemu, w naszych odcinkach zależy nam na przekazaniu Wam naszych odczuć dot. danej produkcji, a także ciekawostek i informacji zakulisowych, które przyczyniły się do powstania, czy miały niebagatelny wpływ na dany serial czy film.

Co chcielibyśmy jednak podkreślić, nigdy nie nazywaliśmy się (i nie mamy takiego zamiaru) zawodowymi recenzentami. Wręcz przeciwnie, z racji naszej pasji oraz styczności z szeroko rozumianym aktorstwem, wszystko co płynie z naszych ust, to tylko nasz subiektywny punkt widzenia, podparty solidnym research’em, z domieszką wewnętrznego chaosu.

Ci, którzy słuchają nas od początku, wiedzą, iż nasza dotychczasowa droga to przede wszystkim czas wyzwań, nauki i pokory w przecieraniu przez nas podcastowego szlaku. Bo chcieć i mieć pomysły to jedno, ale umieć nie tylko prowadzić, ale i produkować własną twórczość, to już ciężki kawał chleba, który jak nic uczy w życiu pokory, ale daje też tym samym nieopisaną satysfakcję.

Taki też był pierwszy rok naszej działalności, czas tzw. ‚trial and error’, istny poligon doświadczalny i nigdy nie kończące się zadanie domowe. Natomiast trwający jeszcze rok 2018 pod wieloma względami jest już dla nas o wiele łatwiejszym, choć to także czas większej samodzielności i bardziej wytężonego kształtowania naszego ‚produktu’, z którym wiążemy dalsze, coraz to śmielsze plany na przyszłość.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy nas słuchają, regularnie lub wyrywkowo, bo to tylko mobilizuje nas do jeszcze solidniejszej pracy, ulepszania nie tylko naszych zasobów sprzętowych, ale także własnej techniki i słownictwa, czyli coraz sprawniejszego formułowania „na żywo” swoich przemyśleń.

Tych natomiast, którzy zaglądają tu po raz pierwszy, zapraszamy do subskrybowania nas na apkach i śledzenia na facebooku, a także do przesłuchania kilku naszych pierwszych odcinków, żeby przekonać się na własne ucho, jaką drogę przeszedł nasz TMF i my sami przez ostatnie półtora roku!

Do usłyszenia na falach eteru!

Patryk i Darek

close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star