O nas

Witamy serdecznie na pokładzie TMF-u!

Tu wasi Dwaj Kapitanowie, czyli Patryk i Darek. Naszą podcastową działalność rozpoczęliśmy w kwietniu 2017 roku, natomiast obaj znamy się od ponad 15 lat. Po raz pierwszy spotkaliśmy się na deskach Teatru Edukacyjnego Wybrzeżak w Gdańsku, a pierwszym naszym spektaklem był „Romeo i Julia” pewnego Anglika.

Bardzo szybko, bo już w drugim roku znajomości współzałożyliśmy kabaret Ścięgmo, z którym zjeździliśmy Polskę przez kolejne trzy lata, występując na festiwalach, czy imprezach kabaretowych, a trofea wywieźliśmy m.in. z FAMy w Świnoujściu, czy Mulatki w Elku. Dotarliśmy również do Wieczoru Ostatniej szansy krakowskiej PAKi, ale dobra – koniec tego chwalenia się.

Po tym okresie nastąpila lekka rozłąka, kiedy to postanowiliśmy spróbować innych wyzwań w życiu. To sprawiło, że Patryk (czyli ja) podróżuje dziś po całym świecie, pracując jako inżynier, natomiast Darek (czyli on) ukończył aktorstwo w Stanach Zjednoczonycjh, a dziś mieszka i pracuje jako aktor w Nowym Jorku.

Koniec końców, w końcu (powtórzenie kompletnie przypadkowe), nasze drogi znowu się zeszły. I dzięki internetowi jednak (a szczególnie dzięki urządzeniom mobilnym)   wpadliśmy na pomysł nowej formy artystycznego wyhasania się, czego efekt macie możliwość dziś słuchać.

W roku 2017 wyszło łącznie 33 odcinków naszego podcastu, w tym 16 pełnych. Gdybyśmy dziś sięgneli wzrokiem wstecz kiedy to rozmawialiśmy na skajpie o samej idei, wcinając chrupki i wsuwając masło orzechowe prosto ze słoika w kuchni w szlafroku, to jeszcze raz załżylibyśmy TMF.

Nigdy wcześniej, ani teraz, nie udawaliśmy, że jesteśmy zawodowymi krytykami filmowymi. Wręcz przeciwnie, przez to, że oglądamy mnóstwo filmów i jeden z nas bywa z nim związany, to wszystko jakoś tam samo z się wyszło.

Ci, którzy nas słuchają od poczatku, wiedzą, iż nasza dotychczasowa droga, to czas pełen wyzwań, nauki i poszukiwania dróg, by jakoś nawigować nasz statek przez może możliwości. Ci, natomiast, którzy nie pamiętają, mogą zapuścić się na samiuśki początek, by samemu ocenić jak bardzo zmieniła się nasza audycja od tamtych zamierzchłych, kwietniowych dni.

Ale do sedna. Chcielibyśmy podziękować zarówno Wam – Drodzy Słuchacze, jak i Tobie – Przygodna Podóżniczko/Przygodny Podróżniku za uwagę, bez względu na to, czy jest to namiętne słuchanie każdego odcinka po kilka razy, czy też wertowanie tej strony po prostu z nudów.

Bardzo cieszymy się, że rok 2017 zakończyliśmy mocnym akcentem, i już nie możemy doczekać się tego, co przyniesie kolejny, numer dwa tysiące osiemnasty. Mamy nadzieję, że Wy, kochani, zostaniecie dalej z nami i wspólnie odkryjemy świetne filmy, o których do tej pory – w najlepszym przypadku – tylko coś tam się nam obiło.

Do usłyszenia na falach eteru!

Patryk i Darek


Udostępnij

Zapraszamy Was do polubienia naszej strony Facebook'owej, oraz do udostępnienia jej swoim znajomym. Powodzenie naszego przedsięwzięcia zależy również od Was, a że poczta pantoflowa to najlepszy rodzaj reklamy, mamy nadzieję, że pomożecie nam w rozpowszechnieniu naszej audycji, jak i spopularyzowaniu samej idei podcastu.

Facebook